Kopfbereich

dodatkowa nawigacja

Logo

Jesteś na stronie:

Firma AOP Orphan w portretach


Sukces przez doświadczenie i kompetencje

Dziś w AOP Orphan jesteśmy europejskimi pionierami w dziedzinie chorób sierocych. Badamy, opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie rzadkich chorób na całym świecie.

 Doktor Rudolf Widmann założył firmę AOP Orphan w 1996 roku w Wiedniu, aby zapewnić indywidualnie dostosowane metody leczenia pacjentom cierpiącym na rzadkie choroby. Firma AOP Orphan koncentruje się w swoich działaniach w szczególności na hematologii i onkologii, kardiologii, neurologii, psychiatrii oraz chorobach metabolicznych.

Dzięki 15 latom doświadczenia w zapewnianiu kompleksowego indywidualnie dostosowanego leczenia firma AOP Orphan zdobyła znaczną wiedzę i wyrobiła silną pozycję rynkową w dziedzinie chorób sierocych. Fakt, że firma AOP Orphan jest prywatna gwarantuje długotrwałe zaangażowanie w rynek oraz wysoką jakość usług i produktów. AOP Orphan jest także jedynym dostawcą kluczowych metod leczenia w zakresie określonych wskazań specjalnych.

Eksperci firmy AOP Orphan ściśle współpracują z czołowymi specjalistami służby zdrowia na poziomie międzynarodowym. Daje im to możliwość szybkiego reagowania na potrzeby i nowe osiągnięcia oraz wspomagania projektów badawczych i rozwojowych. Firma AOP Orphan posiada międzynarodową sieć wysoce wykwalifikowanych partnerów, z których wiedzy może korzystać, wdrażając te projekty. Te przymierza strategiczne gwarantują firmie AOP Orphan jako średniemu przedsiębiorstwu możliwość konkurowania z największymi koncernami farmaceutycznymi.

Obecnie firma AOP Orphan prowadzi działania na skalę międzynarodową przy wskaźniku eksportu wynoszącym 70% i przoduje na głównym rynku swojej działalności.

Wizja i strategia

Przez wiele lat duże koncerny farmaceutyczne przywiązywały niewielką wagę do chorób sierocych oraz losu pacjentów, których one dotknęły. W firmie AOP Orphan dostrzegliśmy jednak pilne potrzeby tych pacjentów, a także możliwość prowadzenia z powodzeniem działalności w tym małym segmencie.

przejdź do Wizja i strategia

Dane i liczby

Bycie jednym z czołowych europejskich dostawców w dziedzinie chorób sierocych uczyniło z firmy AOP Orphan pionierskie, austriackie przedsiębiorstwo, w którym ramię w ramię idą sukces ekonomiczny i osobiste zaangażowanie.

przejdź do Dane i liczby

Zarządzanie

Pod wodzą założyciela doktora Rudolfa Widmanna wysoce wykwalifikowani specjaliści tworzą silny zespół kierowniczy, który może poszczycić się różnorodnymi osobowościami o wielu zaletach i odmiennych perspektywach postrzegania.

przejdź do Zarządzanie

Lokalizacje

Od czasu jej założenia w 1996 roku firma AOP Orphan nieustannie się rozwija i poszerza swój obszar działania, począwszy od siedziby w Wiedniu po Europę Wschodnią i Zachodnią oraz od Europy po resztę świata.

przejdź do Lokalizacje

CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu stanowi kluczowy element filozofii firmy AOP Orphan, który od samego początku odgrywa nieodzowną rolę.

przejdź do CSR