Kopfbereich

dodatkowa nawigacja

Logo

Jesteś na stronie:

Hematoonkologia


Dziedzina medycyny, jaką jest hematologia zajmuje się łagodnymi i złośliwymi postaciami chorób krwi, podczas gdy onkologia leczy nowotwory. Firma AOP Orphan interesuje się w szczególności schorzeniami mieloproliferacyjnymi. Ta grupa chorób szpiku kostnego charakteryzuje się samoistnym namnażaniem komórek prekursorowych krwi.

Nadpłytkowość samoistna

Nadpłytkowość samoistna jest chorobą szpiku kostnego, która charakteryzuje się wyraźną nadprodukcją płytek krwi (trombocytów). Ta nadprodukcja płytek może prowadzić do zwiększonego ryzyka skrzepów (zakrzepów) i krwawienia (krwotoku).

przejdź do Nadpłytkowość samoistna

Czerwienica prawdziwa

Czerwienica prawdziwa (łac. polycythemia vera, PV) jest rzadką chorobą komórek krwiotwórczych w szpiku kostnym, wynikającą głównie z przewlekłego zwiększenia liczby czerwonych krwinek (erytrocytów), a co za tym idzie obniżenia płynności krwi.

przejdź do Czerwienica prawdziwa

Mielofibroza pierwotna

Mielofibroza pierwotna (PV) to choroba szpiku kostnego obecnie klasyfikowana jako zaburzenie mieloproliferacyjne, w której namnażanie nieprawidłowego typu komórek macierzystych szpiku kostnego powoduje włóknienie lub zastępowanie szpiku kolagenową tkanką łączną.

przejdź do Mielofibroza pierwotna

Przewlekła białaczka szpikowa

Przewlekła białaczka szpikowa (CML) jest nowotworem białych krwinek. Jest to postać białaczki charakteryzująca się zwiększonym i nieregularnym wzrostem głównie komórek szpikowych w szpiku kostnym oraz gromadzeniem się tych komórek we krwi.

przejdź do Przewlekła białaczka szpikowa