Kopfbereich

dodatkowa nawigacja

Logo

Jesteś na stronie:

Neurologia & Choroby metaboliczne


Neurologia specjalizuje się w chorobach układu nerwowego i mięśni. Układ nerwowy składa się z mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Neurologia dziecięca jest szczególną dziedziną pediatrii, która zajmuje się chorobami i zaburzeniami układu nerwowego i mięśni u dzieci i młodzieży.

Choroby neurologiczne mają różne przyczyny i mogą być mniej więcej podzielone na następujące grupy: zaburzenia związane z bólami głowy, choroby naczyniowe mózgu, choroby zakaźne ośrodkowego układu nerwowego, stwardnienie rozsiane, guzy mózgu, choroby neurodegeneracyjne, choroby obwodowego układu nerwowego i choroby nerwowo-mięśniowe.

Firma AOP Orphan koncentruje się na kilku rzadkich chorobach z dziedziny neurologii.

Choroba Huntingtona

Choroba Huntingtona jest zaburzeniem genetycznym wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy i powodującym postępujące zwyrodnienie komórek mózgu. Prowadzi to do pogorszenia zdolności motorycznych i poznawczych, a także trudności behawioralnych.

przejdź do Choroba Huntingtona

Pobudzenie

Pobudzenie to poważne, destruktywne i patologiczne powikłanie, które może wynikać z wielu zaburzeń psychicznych, w tym np. ze schizofrenii czy z manii. Na zaburzenia psychotyczne cierpi około 5 milionów Europejczyków. Według klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (DSM IV) pobudzenie definiuje się jako „nadmierną aktywność ruchową związaną z poczuciem wewnętrznego napięcia”.

przejdź do Pobudzenie